Erasmus+ pályázati felhívás rövid vegyes intenzív programok (Blended intensive programmes, BIP) megszervezésére a 2023-2024-es tanévben (a 2022-es KA131 mobilitási projekt keretében)

Sapientia.ro Sapientia.ro
Neptun  ISSUU 
Erasmus+ pályázati felhívás rövid vegyes intenzív programok (Blended intensive programmes, BIP) megszervezésére a 2023-2024-es tanévben (a 2022-es KA131 mobilitási projekt keretében)
2023. szeptember 25.

SAPIENTIA – 10 ÉVE AZ ERASMUS+ PROGRAMBAN!

I. A pályázat célja: lehetőség biztosítása tanszékek és a Tanárképző Intézet számára rövid vegyes intenzív programok (intenzív kurzusok) kidolgozására és megvalósítására külföldi felsőoktatási partnerintézményekkel együtt létrehozott BIP-partnerségek keretében, az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával.

• A BIP-nek hozzáadott értéket kell teremtenie a részt vevő felsőoktatási intézmények által kínált meglévő kurzusokhoz vagy képzésekhez képest, ugyanakkor a megvalósításnak innovatívnak kell lennie az oktatási és tanulási módozatok tekintetében, kihasználva a digitális lehetőségeket.

Jelen pályázati felhívás keretében négy darab, egyenként minimum 15 incoming tanuló (learner) részvételével, 2024. július 31-el bezárólag megvalósuló vegyes intenzív program (BIP) szervezési támogatása nyerhető el, a támogatás értéke 6000 EUR/BIP.

• A megnyert BIP szervezési támogatása a nyertes kart/tanszéket/intézetet illeti, az adott BIP költségvetése szerint. A támogatás kizárólag akkor jár, hogyha a nyertes egység érvényes BIP-et szervez, amely minimum 15 tanuló (learner) incoming mobilitását vonzza be.

• BIP szervezhető hallgatók számára, vagy pedig felsőoktatási munkatársak (oktatók és/vagy adminisztratív munkatársak) számára, a minimális létszámba beleszámító incoming mobilitásokat mindig a küldő intézmény fizeti saját KA131 mobilitási keretéből.

• Bármely saját szervezésű BIP-re fogadhatunk résztvevőket a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskoláról, valamely KA171 mobilitási keretünk terhére és annak függvényében, pályázati alapon, azonban az innen érkező résztvevők nem számítanak bele a minimális incoming létszámba!

II. A vegyes intenzív programok rövid leírása

  •  A BIP-partnerségben minimum 3, Erasmus Felsőoktatási Chartával (ECHE) rendelkező felsőoktatási intézménynek kell részt vennie (az EMTE-t beleértve), legalább 3 uniós tagállamból és a programhoz társult harmadik országból (ez utóbbiak: Észak-Macedónia, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Szerbia, Törökország).
  • A rövid vegyes intenzív tanulási, oktatási és képzési programok vagy csak hallgatók, vagy csak oktatók és/vagy adminisztratív munkatársak csoportjainak szervezhetők. Ők a BIP szempontjából a tanulók (learners), akik az intenzív programban egy virtuális komponenssel kiegészített rövid vegyes fizikai mobilitás (5-30 nap) formájában vesznek részt. A virtuális tevékenység időtartamát az Erasmus+ program nem írja elő, a tanulóknak a virtuális elem segítségével online módon közösen és egyidőben kell dolgozniuk olyan konkrét feladatokon, amelyek a BIP részét képezik, és beleszámítanak az adott program leírásában foglalt átfogó tanulási eredményekbe (learning outcomes). A virtuális komponens időzítése: a fizikai mobilitás előtt, után, vagy előtt és után.
    A BIP-ben részt vevő hallgatóknak – akár tanulók, akár saját hallgatók – kötelezően minimum 3 ECTS kreditet kell kapniuk a virtuális és fizikai komponensek teljesítése esetén.
  • Jelen pályázat keretében nyertes BIP-projektek koordináló intézménye a Sapientia EMTE, fogadó egysége a nyertes BIP fizikai komponensének helyszínét biztosító kar vagy az általa kijelölt külföldi fogadó partner intézmény.
  • A BIP szervezési támogatásra való jogosultsághoz az adott vegyes intenzív program fogadó intézményének, azaz jelen esetben az EMTE nyertes egységének legalább 15, Erasmus+ mobilitási tevékenységben részt vevő incoming tanulót (learner) kell bevonnia (hallgatók tanulmányi vagy munkatársak képzési mobilitásának formájában) a BIP-partnerség ECHE-vel rendelkező felsőoktatási intézményeiből, akiknek mobilitásai a küldő intézmények KA131-es projektjeiből kerülnek támogatásra. Hogyha a Sapientia EMTE a BIP fogadó egysége, akkor a Sapientia saját diákjai és munkatársai nem számítanak bele a minimumkövetelménybe, a legkevesebb 15 tanulónak ECHE-vel rendelkező külföldi felsőoktatási partnerintézményekből kell érkeznie!
  • Minden BIP-nek rendelkeznie kell egy EMTE-n belüli szakmai koordinátorral, aki összehangolja és átfogja a szervezési és kivitelezési tevékenységeket, és kapcsolatot tart úgy a partnerekkel, mint az illetékes kari és az intézményi Erasmus+ koordinátorral. A BIP szakmai koordinátora honoráriumot kaphat a BIP szervezési támogatásból.
  • A vegyes intenzív programok bővebb leírása A Sapientia EMTE Erasmus+ Vegyes intenzív programok szabályzata (Blended intensive programmes, BIP, 2021-2027-es projektek) c. szabályzat II., III. és V. fejeztében található, amely elérhető az EMTE honlapján ITT.

III. A pályázás feltételei

• BIP megszervezésére pályázatot nyújthat be szakmai koordinátori minőségben az EMTE bármely oktatási vagy adminisztratív munkakörben alkalmazott munkatársa, akit ebben az illetékes tanszék/intézet vezetője és a BIP fizikai komponensének helyszínét biztosító kar dékánja támogat.

• A pályázati folyamat előtt a szakmai koordinátornak ellenőriznie kell, hogy:

– a tervezett BIP-partnerség potenciális tagjainak van-e lehetőségük saját mobilitási keretükből adott számú tanuló résztvevőt küldeni 5 napos fizikai mobilitásra*; a pályázati csomag részét képező BIP-leírásban csak azok a partnerintézmények tüntethetők fel, akikkel megtörtént ez az egyeztetés, és van lehetőségük saját mobilitási keretükből támogatott tanulókkal részt venni a programban;

– a tervezett BIP-partnerség tagjaival van-e az EMTE-nek Erasmus+ intézményközi egyezménye (Inter-institutional Agreement) legalább vegyes tanulmányi, valamint oktatási mobilitásokra az adott szakterület vonatkozásában; amennyiben nincs, akkor nyertes BIP-projekt esetén az intézményi Erasmus+ koordinátor közreműködésével az adott vegyes intenzív program indulásáig meg kell kötni a hiányzó egyezményeket, digitális kétoldalú vagy papír alapú többoldalú intézményközi egyezmény formájában.

*Napok száma: logisztikai és technikai okokból (pl. szállás, a partnerek mobilitási keretei) ajánlatos a minimális 5 napos fizikai mobilitásnál hosszabbat nem tervezni; tanulók száma: a külföldi partnereknek együtt biztosítani kell a min. 15 résztvevőt, megegyezés szerinti arányban.

IV. Pályázati dokumentumok

• A pályázatot elektronikusan kérjük elkészíteni, és nyomtatott formában, a szükséges aláírásokkal ellátva, egy eredetei példányban kell benyújtani a kari Erasmus+ koordinátornak.

A pályázatot a BIP szakmai koordinátora nyújtja be, a tanszék/intézetvezető és a helyszínt biztosító kar dékánjának jóváhagyásával. A pályázati csomagnak tartalmaznia kell a következőket:

1. A BIP leírásának tervezete (programterv) a BIP nyelvén, a tanszék/intézet vezetőjének és a helyszín szerint illetékes dékánnak a jóváhagyásával. A leírásnak magába kell foglalnia minimum a következőket: a BIP célcsoportját, célkitűzéseit, szakmai részének leírását (fizikai és virtuális komponensekre bontva, beleértve az időtartamot/periódust is), a BIP nyelvét és helyszínét, hallgatóknak szervezett BIP esetében a kreditszámot, tudományterületet, képzési ciklust is, tanulási eredményeket (learning outcomes), az incoming tanuló résztvevők létszámát (legkevesebb 15 fő), a BIP-be bevonni tervezett partnerintézményeket (minimum 2, ők küldik a tanulókat). Formailag jelen felhívás I. sz. mellékletében található nyomtatványminta használata ajánlatos, amely azonban igény szerint alakítható, bővíthető.

2. A BIP megszervezésében részt vevő szervezeti egységek és kollégák listája, valamint a BIP kivitelezését megvalósító közreműködő (trainer) oktatók, szakemberek felsorolása (feltüntetve a küldő intézményt és annak országát is).

3. Költségvetés-tervezet, a tanszék/intézet vezetőjének láttamozásával és a helyszín szerint illetékes dékánnak a jóváhagyásával.

A BIP szervezési támogatás a BIP megtervezésével, előkészítésével, megvalósításával és utókövetésével kapcsolatos kiadások fedezésére használható fel.

Ajánlatos arra törekedni, hogy a BIP külföldi közreműködői (a külföldi trainerek) saját intézményük által fizetett Erasmus+ oktatási mobilitás keretében érkezzenek.

Incoming mobilitás keretében érkező tanulók, trainerek számára tilos BIP szervezési támogatásból ideutazást és hazautazást, valamint szállást és étkezést fizetni, mert ez kettős finanszírozásnak minősül!

 A költségvetés-tervezetnek magába kell foglalnia:
– a kötelező egyetemi hozzájárulást (10%),
– valamint az alábbi költségeket (ha felmerülnek):

– honoráriumok azon közreműködő (trainer) oktatók, szakemberek számára, akik esetében a részvétel nem oldható meg incoming oktatási mobilitásként, beleérve a saját oktatóinkat is;
– esetenként a szakmai koordinátor tiszteletdíja;
– azon trainerek utazása, szállása, étkezése, akik nem incoming mobilitás keretében érkeznek;
– catering azon résztvevők számára, akik nem incoming mobilitás keretében érkeznek (pl. saját diákok, tanárok, Romániából érkező trainer szakemberek);
– esetenként tolmács, idegenvezető városnézéshez/kiránduláshoz;
– bérleti díjak (tételesen felsorolni, pl. terembérlés, eszközbérlés, kiránduláshoz autóbusz);
– kari költségek (pl. fogyóanyag, névkitűzők csíptethető vagy nyakba akasztható változatban, Sapientiás PR anyag résztvevőknek);
– egyéb szükséges szolgáltatások, belépti díjak (pl. múzeum), felmerülő költségek (tételesen felsorolni).

A támogatás felhasználható oktatási anyagok létrehozására, kirándulások és terepgyakorlat megszervezésére is.

Az EMTE mint koordináló és fogadó intézmény megszervezheti a BIP-résztvevők (tanulók, trainerek, kísérők) egészének vagy egy részének elszállásolását, étkeztetését, helyi szállítását, kulturális és egyéb tevékenységeit, és kérheti tőlük ezen szolgáltatások ellenértékét, azonban nem teheti kötelezővé ezen szolgáltatások igénybevételét, és nem kérhet tandíjat BIP-en való részvételért.

A költségvetés tervezéséhez segítséget nyújt A Sapientia EMTE Erasmus+ Vegyes intenzív programok szabályzata (Blended intensive programmes, BIP, 2021-2027-es projektek) c. szabályzat II., III. és V. fejezete, a szabályzat elérhető az EMTE honlapján ITT.

A pályázati felhívás melléklete innen tölthető le:

I. sz. melléklet: Projekttervezet vegyes intenzív program (BIP) megvalósítására az Erasmus+ programon belül a 2023/2024-es tanévben / Project draft for implementing a Blended Intensive Programme (BIP) within the Erasmus+ Programme, 2023/2024

A pályázati feltételeknek nem megfelelő, vagy határidő után érkező pályázatokat nem fogadunk el.
A Sapientia EMTE fenntartja a jogot, hogy 4-nél több nyertes pályázat esetében a 2023-as KA131 mobilitási projekt terhére is hirdessen nyertes(eke)t, érkezési sorrendben.

V. Bírálati szempontrendszer

Az elbírálás során alkalmazott kritériumokat jelen felhívás II. sz. melléklete tartalmazza.

VI. A pályázatok folyamatosan benyújthatók 2023. szeptember 25. hétfő – 2024. március 29. péntek időszakban, minimum 60 nappal a BIP kezdete előtt.

 

A pályázati dossziét az illetékes Erasmus+ koordinátornál lehet benyújtani:

Csíkszeredai Kar: Bors Hortenzia, borshortenziauni.sapientia.ro

Kolozsvári Kar: Balázs Aletta, kv.erasmuskv.sapientia.ro

Marosvásárhelyi Kar: Biblia Csilla, sapierasmusms.sapientia.ro

Sepsiszentgyörgyi Kar: Kiss Anita, kiss.anitams.sapientia.ro Csibi Márta, sepsi.erasmusuni.sapientia.ro

Tanárképző Intézet: Páll Zita, erasmussapientia.ro

További információkat az intézményi Erasmus+ koordinátortól lehet igényelni: Páll Zita, erasmussapientia.ro

 

Kolozsvár, 2023. szeptember 20.

Erasmus+ pályázati felhívás oktatók számára közreműködőként (trainer) való részvételre vegyes intenzív programokban (Blended intensive programmes, BIP) a 2022-2023-as tanévben

Erasmus+ pályázati felhívás oktatók és adminisztratív munkatársak számára hallgatói csoport kísérőjeként való részvételre vegyes intenzív programokban (Blended intensive programmes, BIP) a 2022-2023-as tanévben

Erasmus+ pályázati felhívás vegyes intenzív programok (Blended intensive programmes, BIP) megszervezésére a 2022-2023-as tanévben (a 2021-es KA131 mobilitási projekt keretében)

Sapientia.ro
Sapientia EMTE

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a romániai magyarság önálló egyeteme Európában, melynek célja nemzeti közösségünk oktatásának és tudományos életének elismert szakmai színvonalon való művelése.

Kapcsolat

Rektori Hivatal

400112 Cluj-Napoca (Kolozsvár) str. Matei Corvin (Mátyás király u.) nr. 4

Tel.: +40 723 614 525, fax: +40 264 593 688
E-mail: officesapientia.ro

 

btz webdesign